Polecamy
Banner
Banner
Banner
Content View Hits : 971067
Szukaj na stronie
Get Adobe Flash player

Nowości

Popularne

Earth New World - Osada Rodowa

 

Kochani


Chcielibysmy was bardzo serdecznie poinformowac, ze stworzylismy nowa strone internetowa, specjalnie dla milosnikow nauk Anstazji oraz ludzi, ktorzy chcieli by poglebic swoja wiedze dotyczaca uprawy roslin na wlasnej dzialce.

Na tej stronie bedziecie mogli znalezc informacje dotyczace praktycznych porad przy uprawie wlasnego ogrodka, uprawa warzyw i owocow, hodowla kwiatow doniczkowych, balkonowych oraz ogrodowych. Chcemy wam przedstawic materialy dotyczace energii roslin, te osoby ktore czesto przebywaja w towarzystwie roslin i rozmawiaja z nimi podchodza do nich z miloscia, wiedza doskonale o czym mowie. Co to jest za energia i jak na nas ona wplywa ... kolejny ciekawy temat :D

W dziale Galerii, mozecie rowniez zobaczyc, nasze osiagniecia w naszym malym ogrodku na przelomie kilku lat. Sa tam zawarte zdjecia pokazujace nasz ogrodek od Maja do Pazdziernika.

To wlasnie tam wykorzystujemy cala nasza wiedze, ktora jest zamieszczana na lamach stron Misja-Giza a teraz Eartn New World - Osada Rodowa

Prosimy o wyrozumialosc, bo strona nadal jest w budowie, ale na bierzaco beda stawiane nowe informacje.

Bardzo prosimy o komentarze do poszczegolnych artykolow. Bardzo chetnie tez dowiemy sie co byscie chcieli widziec na tej nowej stronie, jakie zagadnienia dotyczace ogrodnictwa czy roslinnosci was interesuja.

 

Przy okazji, chcielibysmy wam bardzo podziekowac za to ze jestescie z nami.


Pozdrawiamy serdecznie

Agnieszka i Konrad

 

Petycja do Papieza w sprawie Slezy

KOCHANI


PROSZE PRZECZYTAC TEN LIST - PETYCJE DO PAPIEZA W SPRAWIE SLEZY I WYSLAC PODPIS NA TE ADRESY JAKIE SA NA SAMYM KONCU .


WROCLAWIANIN - RYSZARD CHOROSZY


Wrocław, 13.11.2013


Ocalić Masyw Ślęży jako wspólne dziedzictwo


List otwarty do:


Jego Świątobliwość Papież Franciszek, Biskup Rzymu
Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski

Szanowni Panowie, już od kilku lat możemy zaobserwować niepokojące poczynania proboszcza z Sulistrowic, pana prałata dra Ryszarda Staszaka, dotyczące braku respektu i poszanowania dla słowiańskich i celtyckich miejsc kultu na Masywie Ślęży.
Wszystkie góry w Masywie Ślęży - na tysiące lat przed przybyciem chrześcijaństwa - były świętym miejscem Słowian Zachodnich. Masyw stanowi rodzaj łącznika między światem przyrody a światem duchowym, i był miejscem wielu obrzędów z tym związanych. W tym sensie w świadomości polskich Słowian po dziś dzień Ślęża jest naszą świętą górą, tak jak Grabarka dla prawosławia czy Częstochowa dla katolicyzmu.
Dzisiaj dla wielu ludzi nie związanych z tradycją chrześcijańską, Ślęża i Radunia pozostają celem wycieczek, a dla wielu są miejscem medytacji, refleksji, pogłębiania własnej duchowości, zgłębiania tych tradycji w spotkaniu z pozostającymi tu artefaktami tych słowiańskich tradycji.
Od wielu dziesiątek lat miejsca te są intensywnie odwiedzane przez mieszkańców Wrocławia i okolic, przez ludność z całej Polski a nawet i z zagranicy, a także przez ludzi nie związanych z żadną tradycją religijną, w celu poszukiwania tych ww. historycznych i duchowych wartości czy też jako miejsce odpoczynku i rekreacji.
Od kilku lat trwa jednak sukcesywne zawłaszczanie publicznej i turystycznej przestrzeni Ślężańskiego Parku Krajobrazowego na wyłączną działalność Kościoła katolickiego. Z jednej strony przy głównym szlaku z Przełączy Tąpadła na Ślężę ustawia się znaki drogi krzyżowej, a na szczycie monumentalny krzyż, z drugiej zaś doprowadza się do usunięcia rzeźby, która jest wierną repliką posągu Światowida znajdującego się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Rzeźba ta stała od ponad trzech lat w Domu Turysty Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Romana Zamorskiego na szczycie Ślęży, w miejscu dla siebie najwłaściwszym, lecz została usunięta na skutek nacisków ks. Staszaka.
Taka praktyka i takie poczynania proboszcza z Sulistrowic spotykają się też z niezrozumieniem i ubolewaniem ze strony wielu członków samego Kościoła katolickiego. Duża część decyzji tutejszego proboszcza odnośnie Masywu Ślęży nie ma szerszego poparciu ze strony tutejszej ludności, a jest raczej działaniem samowolnym, łamiącym dobre obyczaje pokojowego współżycia.
W imieniu całej diaspory słowiańskiej i wszystkich osób, którym dziedzictwo słowiańskie na Masywie Ślęży jest cenną wartością, wyrażamy niniejszym sprzeciw wobec polityki lokalnych administratorów Kościoła katolickiego, polegającej na braku szacunku dla naszych wspólnych słowiańskich korzeni, bo przecież i w żyłach polskich katolików płynie słowiańska krew.
Opisane powyżej wydarzenia wpisują się niestety w daleko szerszą perspektywę. Z wielkim niepokojem obserwujemy i boleśnie odczuwamy jak przestrzeń niezależnej myśli i działania wolnych ludzkich duchów kurczy się i jest zawłaszczana przez polski kler.
Nie jest to z pewnością odzwierciedleniem ideału samego Kościoła katolickiego wg Soboru Watykańskiego II, szczególnie dotyczącego tu tematu stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich, wyrażonego w deklaracji Nostra Aetate, czy też w Konstytucji duszpasterskiej o Kościele w świecie współczesnym, Gaudium et spes, wypowiadającej się tak pozytywnie o wartościach humanistycznych i ogólnoludzkich współczesnego świata.
Dialog, respekt i poszanowanie innych tradycji religijnych postawił sobie Kościół katolicki na tymże soborze jako czołowe wyzwania dla przyszłej drogi Kościoła w tych wiążących dokumentach soborowych.
Całe spektrum działań Kościoła katolickiego w Polsce jawi się jednak raczej jako odwrót od idei Soboru Watykańskiego II i powrót do fundamentalizmu religijnego, graniczącego często z fanatyzmem.
XXI wiek to czas pojednania. Zjednoczona Europa narodów, w której to jednoczeniu Kościół katolicki miał swój niezaprzeczalny wkład, jest oparta na tolerancji i poszanowaniu innych obyczajów i światopoglądów. Zjednoczona cała ludzka rodzina, bogata dorobkiem swoich tak różnych dróg, którymi kroczyła od początku dziejów, chce być uszanowana w swojej różnorodności. Czy także współistnienie daje się wpisać w treść nowej ewangelizacji?

Zwracamy się z prośbą do Jego Świątobliwości i Jego Ekscelencji, by uczynili co w Ich mocy, by odwrócić niedobre tendencje, by Święta Góra Słowian mogła stać się jednak miejscem POJEDNANIA i DIALOGU, nie waśni i podziału.

Z poważaniem i serdecznymi pozdrowieniami
(1.) Zespół Redakcyjny miesięcznika „Słowianić” (2.) wraz z grupą inicjatorów
Czesław Białczyński, Kraków, pisarz i publicysta
Piotr Kudrycki, Muchnice Nowe, sadownik i wydawca
Joanna Maciejowska, Wrocław, historyk
Marek Wójtowicz, Wrocław, inżynier
2.
Mariusz Agnosiewicz, Warszawa, wydawca
Radosław S. Czarnecki, religioznawca, Towarzystwo Kultury Świeckiej
Justyna Jakimowicz, Gajówka, Góry Izerskie
Jacek M. Kwiatkowski, Sulistrowice, teolog, coach, terapeuta
Lucyna Łobos, Chicago
Jerzy Artur Naglik, Berlin, fizyk, przedsiębiorca
Anna Olszta, Bydgoszcz, inżynier
Krzysztof Orłowski, Dublin, przedsiębiorca i healer
Tadeusz Owsianko, Sobótka, dziennikarz
Jerzy Przybył, Norrköping (S), artysta, rzeźbiarz i malarz
Beata Rejszel, Tychy, nauczyciel
Adam Smoliński, Szczecin, dziennikarz
Emilia Szeterlak, Zielona Góra, nauczyciel
Barbara Walczak, Wadowice, Klub Zaginione Dziedzictwo
Paweł Ziemiński, Łódź, dr nauk ekonomicznych, przedsiębiorca
Podpis popierający ten list można złożyć za pośrednictwem strony internetowej www.slowianskasprawa.pl lub bezpośrednio za pomocą poczty e-mail, na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Przy składaniu podpisu pod tym listem, prosimy o podanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania (tylko miejscowość) i wykształcenia albo zawodu 

Potrzebna Pomoc Dla Stacyjki Maltusia

Witam z całego serca

Pilnie potrzebujemy Państwa pomocy na siano, słomę,  leki , pasze i karmy dla psów i kotów, szczepionki dla kociaczków i karmy dla kocich juniorków .

Dlatego bardzo bardzo proszę o wsparcie rzeczowe i finansowe, tylko dzięki Wam możemy leczyć i ratować kolejne zwierzątka.
Mamy również kilka bardzo chorych kociaczków (na kroplówkach, walczących o życie) niestety to parwowirus i dla nich pilnie potrzebuję karmy oraz pomocy finansowej na ich leczeni. Mamy 16 kociaczków i kilka już zachorowało. 8 kociaczków już umarło.

Zachęcam również do objęcia adopcją wirtualną naszych zwierząt - koni, kóz, psów, kotów i kaczorków.
Jedną z propozycji są nasze nowe 5 - tygodniowe koziołki, które jeszcze nie mają imion, ale to chcemy zostawić dla  ich opiekunów wirtualnych.

W naszej Fundacji obecnie znajduje się 9 koni w tym 8 koni schorowanych, powypadkowych po przejściach; 8 kóz uratowanych przed zabiciem; 3 kaczorki już wyleczone - miały poranione kuperki; 33 koty w różnym wieku i z różnymi chorobami (po amputacjach, z chorymi nerkami ...) i zdrowe kotki również, które czekają na adopcję;  14 psów w różnym wieku i z różnymi chorobami (2 psy po amputacjach, 2 agresywne po przejściach, ale dla nas kochane, z chorym serduszkiem ...) i zdrowe również, które czekają na adopcję. W domach adopcyjnych mamy ponad 400 zwierząt.
Dzięki TAKIM WSPANIAŁYM LUDZIOM JAK PAŃSTWO NASZE ZWIERZĄTKA MOGĄ ŻYĆ, BYĆ LECZONE I ZNAJDUJĄ WSPANIAŁE DOMY. ZAWSZE BĘDZIEMY POTRZEBOWALI PAŃSTWA POMOCY, BO ZWIERZĄT KRZYWDZONYCH, KALEKICH I POTRZEBUJĄCYCH POMOCY WCIĄŻ JEST DUŻO. BEZ WASZEJ POMOCY NIE DAMY RADY.
1. Mam prośbę - propozycję pomocy dla  koni, jeśli jest taka możliwość ???
np. paszą, którą my zakupujemy w zaprzyjaźnionym sklepie.
Cena za worek 25kg delikatnej paszy(dla klaczy i źrebaków - to dobra opcja dla kalekich koni) kosztuje 39zł. Można nam ją zamówić mailowo w sklepie z dopiskiem FUNDACJA STACYJKA MALTUSIA, a sklep wyśle ja nam za darmo.
Zamawiać paszę można pod adresem mailowym  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it z dopiskiem w tytule (stacyjka Maltusia)

http://www.wolapasze.pl/strona,pokaz,pasze_konie


2. A tu można dla naszych zwierząt zakupić w promocyjnych cenach karmy (dla psów i kotów), sklep je nam prześle nieodpłatnie, każdą nawet najmniejszą ilość.
http://www.e-pazur.com/index.php?d=promocje

pozwoliłam sobie napisać Państwu kilka propozycji karmy w promocjach, które jedzą nasze zwierzaki:

http://www.e-pazur.com/index.php?p328,animonda-carny-kitten-mix-drobiowy-200g-rabat-8
http://www.e-pazur.com/index.php?p1167,animonda-brocconis-cat-4-smaki-rabat-5-12x400g
http://www.e-pazur.com/index.php?p3354,royal-canin-babycat-400g-400g-gratis
http://www.e-pazur.com/index.php?p1564,animonda-gran-carno-adult-dowolne-smaki-12x800g-oszczedzasz-6
http://www.e-pazur.com/index.php?p474,animonda-rafine-soupe-kitten-mix-drobiowy-z-krewetkami-100g-rabat-10
http://www.e-pazur.com/index.php?p3881,bono-dla-psa-kawalki-miesne-w-sosie-mix-12x1250g
http://www.e-pazur.com/index.php?p5517,brit-premium-adult-light-15kg-moskilex-gratis
http://www.e-pazur.com/index.php?p3808,royal-canin-adult-sterilised-appetite-control-400g-400g-gratis
http://www.e-pazur.com/index.php?p3809,royal-canin-sterilised-appetite-control-7-400g-400g-gratis
http://www.e-pazur.com/index.php?p1203,purina-dog-chow-adult-mix-meat-15kg

NAJPIĘKNIEJ JAK POTRAFIĘ DZIĘKUJĘ ZA POMOC DLA ZWIERZĄT W POTRZEBIE, BEZ WAS NIE DAŁABYM RADY
DZIĘKUJĘ DZIĘKUJĘ DZIĘKUJĘ......

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra Czechowska
Fundacja Stacyjka Maltusia
 

Zakaz uzywania pestycydow w Europie

Drodzy, wspaniali Przyjaciele,  

Udało nam się - Europa zakazała właśnie zabójczych dla pszczół pestycydów!!

Wielkie korporacje, w tym Bayer, przeznaczyły ogromne sumy pieniędzy na to by nas uciszyć, ale siła głosów obywateli, naukowców i wspaniałych przywódców przezwyciężyła te giganty!


Vanessa Amaral-Rogers z grupy specjalnej Buglife, przyznała, że:

“Było bardzo blisko, ale dzięki wielkiej mobilizacji członków Avaaz, pszczelarzy i wszystkich, którzy wspierali naszą walkę, udało nam się wspólnie wygrać! Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że fala telefonów i maili do ministrów, demonstracje w Londynie, Brukseli i Kolonii i ogromna petycja z 2,6 milionem podpisów umożliwiła nam tę wygraną. Serdeczne podziękowania dla Avaaz i wszystkich dzięki którym było to możliwe!”

Pszczoły zapylają dwie trzecie naszej żywności -- kiedy naukowcy zauważyli, że te wspaniałe stworzenia wymierają w zastraszającym tempie, Avaaz wkroczył do akcji i wspólnie walczyliśmy aż udało nam się w końcu odnieść sukces. Ta wygrana to efekt dwuletniej fali wiadomości wysyłanych do ministrów, protestów wspieranych przez  pszczelarzy, badań opinii publicznej i wielu, wielu innych starań. Oto jak wspólnie tego dokonaliśmy:

  • Wspierając Francję. W styczniu 2011, 1 milion ludzi podpisuje się pod naszym apelem do władz Francji o utrzymanie zakazu morderczych neonikotynoidowych pestycydów. Członkowie Avaaz wraz z pszczelarzami spotykają się z ministrem rolnictwa przekonując go by przeciwstawił się silnemu lobby utrzymał zakaz i wysłał jasny przekaz innym przywódcom.

  • Sprzeciwiając się wielkiemu przemysłowi. Bayer musiał stawić czoło aktywistom Avaaz oraz innym organizacjom podczas trzech swoich ostatnich spotkań. Giganci pestycydów są witani przez pszczelarzy, ogromny rój i banery z naszą petycją liczącą ponad 1 mln podpisów wzywającą do wstrzymania używania pestycydów neonikotynoidowych do czasu, kiedy naukowcy orzekną o ich wpływie na żywotność pszczół. Avaaz prezentuje swoje stanowisko na samym spotkaniu, ale Bayer mówi 'nie'.
  • Zaznaczając rolę nauki. W styczniu Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności konkluduje, że trzy rodzaje pestycydów stwarzają ogromne zagrożenie dla populacji pszczół na świecie– wkraczamy do akcji upewniając się, że europejscy politycy zareagują na doniesienia naukowców ze swoich krajów. Nasza petycja rośnie do 2 mln podpisów. Po wielu rozmowach z przywódcami UE, Avaaz dostarcza naszą petycję prosto do siedziby UE w Brukseli. Tego samego dnia, Komisja Europejska wychodzi z propozycją 2-letniego zakazu!

  • Korzystając z kolejnych szans. Wojna o ochronę pszczół przybiera na sile w lutym i marcu. Członkowie Avaaz w całej UE gotowi są do mobilizacji podczas gdy 27 krajów decyduje o przyjęciu lub zablokowaniu propozycji. Giganci rolnictwa -  Wielka Brytania i Niemcy ogłaszają, że nie zagłosują na tak. Avaaz publikuje badania opinii publicznej, które dowodzą, że obywatele Wielkiej Brytanii i Niemiec opowiadają się za zakazem. Członkowie Avaaz wysyłają także prawie pół miliona maili do europejskich ministrów rolnictwa. Najwyraźniej bardziej przestraszony głosami swoich własnych obywateli niż przemysłowego lobby, brytyjski minister Owen Paterson przestrzega przed “cyber-atakiem”, na co dziennikarze odpowiadają publikując obszerne analizy i rozwiewając wątpliwości w tej sprawie, tym samym stając po naszej stronie! Bernie -- nasza 6-metrowa pszczoła z Brukseli – pozwala nam na skuteczną wizualizację naszej petycji w momencie gdy negocjacje wkraczają w ostatnią fazę. Dziennikarze lgną do Bernie, a do nas dochodzą słuchy, że hiszpański minister chce się teraz przyjrzeć bliżej pozycji naukowców w tej sprawie. Nie udaje nam się jednak zebrać większości koniecznej do uchwalenia zakazu.

  • Zielone światło w miejsce czerwonego. W kwietniu propozycja ochrony pszczół trafia do Komisji Odwoławczej – widzimy promyk nadziei, teraz musimy tylko przekonać kilka innych krajów do zmiany ich dotychczasowej pozycji. Na ostatnim półmetku, Avaaz rozpoczyna współpracę z innymi organizacjami - Environmental Justice Foundation, Friends of the Earth czy Pesticides Action Network, cały czas pomagają nam też pszczelarze i znani projektanci, dzięki którym organizujemy protest przed parlamentem Wielkiej Brytanii. W Niemczech pszczelarza piszą swoją własną petycję zwracając się bezpośrednio do swojego rządu o pomoc. 150,000 obywateli tego kraju podpisało tę petycję w zaledwie dwa dni. Dostarczamy petycję do Kolonii niedługo potem. Deszcze telefonów spadają nieustannie na ministrów w europejskich stolicach. Korporacje finansują wielkie kampanie reklamowe, które pojawiają się na większych lotniskach – w ten sposób usiłują przyciągnąć uwagę urzędników wysokiego szczebla. Ich przekaz nie trafia na żyzny grunt, najpierw Bułgaria – wielka nagroda – Niemcy zmieniają swoje stanowisko, a w tym tygodniu ostateczna wygrana, ponad połowa krajów UE głosuje za zakazem!


By dotrzeć do tej wygranej wspólnie przebyliśmy długi bieg na ogromny dystans, który nie byłby możliwy bez naukowców, specjalistów, współczujących urzędników, pszczelarzy i wszystkich partnerów naszych kampanii. Możemy być dumni z tego co wspólnie udało nam się osiągnąć.

Jeden z adwokatów ochrony pszczół, Paul de Zylva, prezes Pesticides and Pollinators Unit at Friends of the Earth powiedział:

"Dziękujemy milionom członków Avaaz, którzy dołączyli do mobilizacji na ulicach i online. Nie mam wątpliwości co do tego, że ogromna petycja Avaaz i kreatywne kampanie pomogły pchnąć tę sprawę dalej, uzupełniając pracę naszą i innych organizacji pozarządowych".


Czas uczcić nasz wspólny krok naprzód, który pozwoli tym cennym stworzeniom złapać głęboki oddech. Zakaz UE będzie jednak aktualny jedynie przez następne 2 lata. Potem zostanie poddany dalszym poprawkom. W międzyczasie na całym świecie pszczołom cały czas będą zagrażać pestycydy. W Europie i na całym świecie jest jeszcze wiele do zrobienia by upewnić się, że sumienne badania i wyniki pracy naukowców będzie przewodzić rolnictwu i ochronie środowiska. Nasza społeczność nadaje się świetnie do tej roboty. :)

Z nadzieją i radością,

Ricken, Iain, Joseph, Emily, Alex, Michelle, Aldine, Julien, Anne, Christoph wraz z całym zespołem Avaaz  

PS: Nie poddawajmy się – wesprzyj by upewnić się, że przyjdzie na to pora, będziemy dysponować wystarczającymi środkami by zorganizować wielką kampanię w sprawie na której zależy nam wszystkim: https://secure.avaaz.org/pl/bees_victory/?bHiZPdb&v=24719

WIĘCEJ INFORMACJI

EU bans pesticides over bee fears (Reuters)
http://www.reuters.com/video/2013/04/29/eu-bans-pesticides-over-bee-fears?videoId=242537247&videoChannel=5

Bee-harming pesticides escape proposed European ban (The Guardian)
http://www.guardian.co.uk/environment/2013/mar/15/bee-harming-pesticides-escape-european-ban

EU says it will push through better bee protections after members disagree over pesticides (Washington Post)
http://www.washingtonpost.com/business/eu-says-it-will-push-through-better-bee-protections-after-members-disagree-over-pesticides/2013/04/29/eea31ecc-b0d4-11e2-9fb1-62de9581c946_story.html

Save the bees: Protesters swarm around Parliament in support of pesticides ban (Mirror)
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/save-bees-protesters-swarm-around-1855996

Historic vote to ban neonicotinoid pesticides blamed for huge decline in bees (The Independent)
http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/historic-vote-to-ban-neonicotinoid-pesticides-blamed-for-huge-decline-in-bees-8591807.html

EU to ban pesticides linked to bee decline (Al Jazeera)
http://www.aljazeera.com/news/europe/2013/04/2013429133837540126.html

European Union imposes ban on pesticides linked to bee deaths (RFI)
http://www.english.rfi.fr/environment/20130429-european-union-imposes-ban-pesticides-linked-bee-deaths

EU to ban bee-killing pesticides (EU Observer)
http://euobserver.com/environment/119979